ترازوی وزن کشی

ترازوی وزن کشی

ترازوی وزن کشی

با خرید ترازوی وزن کشی نامناسب، ممکن است حسابی درمورد وزن خود به اشتباه بیفتید؛ چرا که دقت اندازه‌گیری وزن در ترازوهای مختلف متفاوت است.

امروزه مهم‌ترین کار ترازوهای وزن‌‌کشی، نگه داشتن افراد در وزن ایده‌آل است. وزن و اندام متناسب به یکی از معیارهای مهم در قضاوت افراد تبدیل شده است و همه تلاش می‌کنند به وزن مناسب با قد خود دست یابند. از سوی دیگر بسیاری از بیماری‌ها هم با کاهش و به ویژه افزایش وزن انسان‌ها مرتبط است و اضافه وزن باعث ابتلای فرد به بسیاری از بیماری‌ها خواهد شد.

با ورود ترازوهای دقیق امروزی به بازار کشور، مراقبت از وزن بسیار آسان‌تر از گذشته شده است و به سادگی می‌توان افزایش یا کاهش 50 گرم وزن خود را هم مشاهده کرد.

همین موضوع باعث شده است تا بسیاری از افراد به دنبال خرید ترازوی وزن کشی باشند، اما سوالی که پیش می‌آید این است که بهترین ترازوی وزن کشی کدام است؟ ترازوی دیجیتال ایرانی بخریم یا خارجی؟ قیمت ترازوی وزن کشی چقدر است؟

در این مطلب همه نکات مهمی را که باید در هنگام انتخاب و خرید یک ترازو مد نظر داشته‌ باشید را برایتان ذکر خواهیم کرد. پس با ما همراه باشید.

انواع ترازو وزن کشی

ترازوهای وزن کشی سال‌هاست که تولید و به بازار عرضه می‌شوند. البته در گذشته‌های نه چندان دور داشتن ترازو چندان رایج نبود و بیشتر از ترازوهای وزن کشی موجود در داروخانه‌ها و حتی کنار خیابان که به صورت ترازوی عقربه ای بودند استفاده می‌شد.

امروزه اما تقریباً در هر خانه‌ای یک ترازو وزن کشی وجود دارد و تنها تفاوت در نوع ترازوی آن‌ها است.

ترازوهای امروزی را می‌توان در سه نوع کلی دسته‌بندی کرد:

ترازوی وزن کشی عقربه ای

ترازوهای عقربه ای هنوز هم رایج هستند و بسیاری از خانواده‌ها ترجیح می‌دهند از این نوع ترازو استفاده کنند. این ترازوها دو ویژگی مهم دارند:

– طول عمر طولانی: این ترازوها عمر بسیار درازی دارند و برندهای معتبر آن تقریباً هیچ وقت خراب نمی‌شوند. همین طول عمر طولانی باعث می‌شود تا همچنان محبوب باشند.

– عدم نیاز به باتری: ترازوهای دیجیتال از باتری استفاده می‌کنند و بسیاری از آنها باتری‌هایی شبیه به باتری ساعت مچی دارند. همین موضوع باعث می‌شود تا مسئله خرید و تعویض باتری آنها اندکی آزاردهنده باشد. اما ترازوی مکانیکی به باتری نیاز ندارد و بدون نیاز به هیچ نوع مراقبتی به عملکرد خود ادامه خواهد داد.

اما هیچ گلی هم بی‌خار نیست و ترازوهای عقربه‌ای هم از این قاعده مستثنی نیستند. مشکل بزرگ ترازوهای عقربه‌ای دقت آنها است. اگر جزو افرادی هستید که گرم گرم وزنتان برایتان مهم است، باید قید ترازوی عقربه‌ای را بزنید. میزان خطای ترازوها در دفترچه آنها نوشته شده، اما به طور معمول یک ترازوی عقربه ای خطایی زیر 100 گرم ندارد. البته در بسیاری مواقع صد گرم واقعاً مهم نیست، اما اگر برنامه بسیار دقیقی برای کاهش یا افزایش وزن خود دارید، قطعاً این وسیله پاسخگوی نیاز شما نخواهد بود.

ترازوی وزن کشی دیجیتال

امروزه ترازوهای دیجیتال پرفروش‌ترین محصول در بازار هستند. دقت بالای مورد نیاز بسیاری از مشتریان باعث می‌شود تا آنها به سمت ترازوی دیجیتال سوق پیدا کنند. هزینه پایین ترازوی وزن کشی و دقت بالای آنها باعث محبوبیت و فروش بالای آنها شده است.

ترازوی هوشمند

ترازوهای هوشمند در واقع نوعی از ترازوهای دیجیتال هستند که علاوه بر وزن متغیرهای دیگری را هم اندازه‌گیری و بیان می‌کنند. توده چربی، استخوانی و عضلانی و تراکم بدن و همچنین مقدار کالری مصرف‌شده در روز از جمله اطلاعاتی است که این نوع ترازوها نشان می‌دهند.

بهترین ترازوی وزن کشی کدام است؟

در هنگام خرید ترازوی وزن کشی دیجیتال حتماً به برخی از ویژگی‌های آن دقت کنید تا بتوانید بهترین و مناسب‌ترین ترازو را خریداری کنید. در این بخش می‌خواهیم همه نکات مهم در خرید ترازوی دیجیتال را برایتان تشریح کنیم.

برند یا شرکت تولیدکننده ترازو

شاید اولین نکته‌ای که در خرید یک ترازوی دیجیتال به چشم می‌خورد نام تجاری شرکت سازنده یا همان برند باشد. البته همیشه برندهای نه چندان شناخته‌شده‌ای هم وجود دارند که محصولات آنها از کیفیت لازم برخوردار است؛ اما اگر بخواهیم بهترین برندها را فهرست کنیم باید از شیائومی (xiaomi)، هایتک (hitec)، بیورر (beurer)، بوش (bosch) و امسیگ (EmsiG) نام ببریم.

بهترین ترازوی وزن کشی ایرانی کدام است؟

علاوه بر برندهای مطرح خارجی، برندهای مطرح ایرانی مانند افق نیز گزینه مناسبی برای خرید ترازوی دیجیتال ایرانی هستند که در کنار داشتن دقت مناسب در وزن کشی قیمت مناسب‌تری نیز دارند.

نمایشگر ترازوی وزن کشی

کیفیت نمایشگر ترازو یکی از مهم‌ترین مؤلفه‌ها در خرید یک ترازوی وزن کشی دیجیتال است. اندازه نمایشگر و وضوح آن بسیار مهم است و باید به گونه‌ای باشد که عدد نمایشگر به سادگی و در هنگام ایستادن بر روی ترازو قابل مشاهد باشد.

منبع تغذیه (باتری)

ترازوهای دیجیتال نیاز به باتری دارند تا بتوانند وزن را اندازه‌گیری کرده و نشان دهند. نوع باتری این محصول هم نکته دیگری است که باید در خرید به آن دقت کرد. باتری ترازو ممکن است قلمی، نیم‌قلمی و یا سکه‌ای (شبیه باتری ساعت مچی اما بزرگتر) باشد. راحت بودن تعویض باتری هم مهم است و باید به این مورد هم دقت داشت.

حداکثر وزن قابل تحمل

همیشه مراقب بیشترین وزنی که یک ترازو می‌تواند تحمل کند باشید. البته اگر وزن متعادلی دارید، این عامل نگران‌کننده نیست، زیرا بیشتر ترازوها می‌توانند دست‌کم 150 کیلوگرم را تحمل کنند. اما اگر وزنتان در این محدوده نیست، حتماً به این ویژگی ترازو دقت کنید و مثلاً ترازوهایی بخرید که تا 200 کیلوگرم را پشتیبانی می‌کنند.

دقت ترازو

ترازوهای دیجیتال معتبر همگی دقت بالایی دارند و تقریباً همگی آنها برای کاربرد خانگی مناسب هستند؛ اما اگر نوع استفاده شما متفاوت است و به طور مثال، ورزشکاری هستید که باید به‌طور دقیق از وزن خود مطلع باشید، بهتر است به این ویژگی ترازو هم دقت کنید. عددی که برای میزان دقت ترازو ذکر می‌شود، در واقع حداکثر خطای آنها در اندازه‌گیری وزن است؛ به طور مثال، وقتی دقت یک ترازو 100 گرم است یعنی عددی که نشان می‌دهد ممکن است 100 گرم بیشتر یا کمتر از وزن واقعی باشد.

قیمت ترازوی وزن کشی

قیمت ترازوهای دیجیتال عامل مهمی در انتخاب ترازو است. البته قطعاً ویژگی‌های قبلی نقش مهمتری در انتخاب ترازو دارند، اما همیشه باید به قیمت هم اهمیت داد، چرا که بسیاری از مواقع عدم توجه به قیمت باعث می‌شود محصولی خریداری شود که بسیار فراتر از نیاز ماست و در واقع هزینه زیادی که برای آن کرده ایم به هدر می‌رود. از این رو باید این عامل را هم در کنار عوامل دیگر مدنظر داشت.

خاموشی خودکار

خاموشی خودکار هم یکی از ویژگی‌های ترازوهای دیجیتال است. خاموشی خودکار به این معناست که چند ثانیه بعد از پایین آمدن از روی ترازو، نمایشگر آن به طور خودکار خاموش شود تا مصرف ترازو به شدت کاهش یابد. البته تقریباً همه ترازوهای دیجیتال این ویژگی را دارند.

شکل ظاهری

شکل ظاهری ترازو هم عامل مهم دیگری در انتخاب ترازو است که البته بیشتر سلیقه‌ای است. به طور مثال ممکن است برخی به ترازوهای شیشه‌ای علاقه داشته باشند. این نوع ترازوها از جنس شیشه نشکن ساخته می‌شوند و زیر ترازو از بالای آن قابل مشاهده است. اما ممکن است برخی دیگر ترازوها استیل و رنگ‌های فلزی را دوست داشته باشند. در هنگام خرید اینترنتی تراوزی وزن کشی، توجه به تصاویر و مشاهده همه عکس‌های گرفته‌شده از محصول کمک می‌کند تا ترازویی بخرید که ظاهر آن مورد پسند شما باشد.

چند نکته مهم در خصوص استفاده از ترازوی وزن کشی

پس از این که یک ترازوی مناسب خریدید، باید دقت کنید که چطور از آن استفاده می‌کنید:

زمان وزن‌کشی

اگر تغییرات وزنتان برای شما مهم است، حتماً وزن کشی را در یک ساعت مشخص از روز انجام دهید تا تأثیر نحوه تغذیه و دیگر فعالیت‌های بیولوژیک بر روی تغییرات وزن شما به کمترین میزان ممکن برسد.

بهترین زمانی که برای وزن کشی توصیه می‌شود صبحگاه و بعد از بیدار شدن از خواب است. صبح‌ها وزن بدن خالص است، اما در طول روز ممکن است در اثر خوردن یا آشامیدن وزن بدن تغییر کند. همچنین تمرینات شدید و تعریق زیاد هم باعث می‌شود تا وزن شما به علت آب ازدست‌رفته بدن کمتر نشان داده شود.

نوع پوشش

بهتر است در هنگام وزن کردن خود کمترین لباس ممکن را به تن داشته باشید و تلاش کنید در هنگام وزن کشی لباس‌های سبک خانگی به تن داشته باشید تا وزن شما خالص‌تر اندازه‌گیری شود.

نحوه خرید ترازوی وزن کشی

ترازوی وزن کشی و به ویژه ترازوهای دیجیتال از آن دسته محصولاتی هستند که بهتر است به طور اینترنتی خریداری شوند. حتی اگر قصد خرید حضوری ترازو هم دارید، ابتدا حسابی توی فروشگاه‌های اینترنتی بچرخید تا اطلاعات لازم را به دست آورید.

برای خرید آنلاین ترازوی دیجیتال می‌توانید محصولاتی را که در همین صفحه معرفی شده‌اند به دقت بررسی کنید و مشخصات هر یک را با دیگر محصولات مقایسه نمایید. ما در کرومارکت تلاش کرده‌ایم همه اطلاعاتی را که باید برای خرید یک محصول مد نظر شما باشد را برایتان فهرست کنیم. ضمن این که همه محصولات از بهترین ترازوهای دیجیتال ایرانی و خارجی در بازار گلچین شده‌اند و شما می‌توانید با خیال راحت یکی از آنها را انتخاب کنید.

Call Now Buttonسوالی دارید؟ در خدمتیم